Formularz wyszukiwania

Stabilizacja gruntu pod budowe domu

ABC zastosowania i korzyści

Strona główna » Abc » Stabilizacja gruntu pod budowe domu

Malownicza działka, lecz grząski grunt

Bardzo atrakcyjny teren, lecz grząski grunt

Budowa domu jest trudnym wyzwaniem. W pierwszym etapie poszukuje się odpowiedniej działki. Na wzrost atrakcyjności terenu wpływa lokalizacja, infrastruktura, malowniczy widok i oczywiście cena. Niestety piękny widok idzie w parze z wyższą ceną działki. Jak połączyć marzenia o domku z pięknym widokiem z możliwościami finansowymi? Jest rozwiązanie. Działki w malowniczych miejscach usytuowane są często na podmokłych terenach. Zyskuje się zachwycający widok w dobrej cenie.

Rozwiązanie problemu

Znacznie niższa cena działek na podmokłym terenie kusi. Jednak woda na działce może podnieść koszt budowy. Dlatego warto zastosować alternatywne metody konstrukcyjne. Przy budowie domu liczy się czas, prostota technologii i niska uciążliwość. Rozwiązanie stanowią pale prefabrykowane. Ta technologia daje możliwość pełnego dostosowania do projektu. Pale mogą być gotowe do przenoszenia obciążeń bez względu na warunki gruntowe. A to wszystko w optymalnych kosztach.

stabilizacja gruntu pod budowę domu_2_pale-prefabrykowane.pl
stabilizacja gruntu pod budowę domu_3_pale-prefabrykowane.pl

opis technologii i jej zalet

Podczas wbijania pali prefabrykowanych nie zanieczyszcza się środowiska wodno-gruntowego i nie wydobywa się urobku, który wymaga utylizacji. Grunt jest przemieszczany na boki, a jedynym odpadem jest wysokiej jakości gruz betonowy z rozkutej głowicy, który po skruszeniu jest pełnowartościowym materiałem budowlanym. Czysty plac budowy to również czyste sąsiedztwo budowy oraz ograniczony do minimum ruch technologiczny związany z dostawami sprzętu, materiałów i wykonaniem robót palowych.

Spełnienie marzeń w niskim koszcie

Główne zalety pali prefabrykowanych to:

stabilizacja gruntu pod budowę domu_5_pale-prefabrykowane.pl

Spełnienie marzeń w niskim koszcie

Główne zalety pali prefabrykowanych to: