Formularz wyszukiwania

Wzmocnienie gruntu pod budowę domu

ABC zastosowania i korzyści

Strona główna » Abc » Wzmocnienie gruntu pod budowę domu

Malownicza działka, lecz grząski grunt

Nie da się ukryć, że proces budowy jest w ogromnym stopniu uzależniony od warunków gruntowych. Jednak budowanie domu na podmokłym terenie nie jest wykluczone. Pozwalają na to pewne rozwiązania technologiczne. Budowanie na grząskim gruncie wiąże się z koniecznością wykonania dodatkowych prac zabezpieczających.

Nasuwają się pytania jak wzmocnić fundament? jak utwardzić teren? Co zrobić, aby dobrze zainwestować w działkę pod budowę domu? Podpowiadamy

Podmokły teren może być nawet dziesięciokrotnie tańszy niż działki budowlane!

Przed kupnem działki upewnij się!

Zbadaj warunki gruntowo-wodne. Zwróć uwagę na:

Wysoki poziom wód gruntowych może wpływać na:

Grząski grunt

Bardzo atrakcyjny teren, lecz grząski grunt

Budowa domu jest trudnym wyzwaniem. W pierwszym etapie poszukuje się odpowiedniej działki. Na wzrost atrakcyjności terenu wpływa lokalizacja, infrastruktura, malowniczy widok i oczywiście cena. Niestety piękny widok idzie w parze z wyższą ceną działki. Jak połączyć marzenia o domku z pięknym widokiem z możliwościami finansowymi? Jest rozwiązanie. Działki w malowniczych miejscach usytuowane są często na podmokłych terenach. Zyskuje się zachwycający widok w dobrej cenie.

Rozwiązanie problemu

Znacznie niższa cena działek na podmokłym terenie kusi. Jednak woda na działce może podnieść koszt budowy fundamentów. Nachodzą pytania czym utwardzić teren i jak postawić fundament pod dom. Warto zastosować alternatywne metody konstrukcyjne. Przy budowie domu liczy się czas, prostota technologii i niska uciążliwość. Rozwiązanie stanowią pale prefabrykowane. Ta technologia daje możliwość pełnego dostosowania do projektu. Pale mogą być gotowe do przenoszenia obciążeń bez względu na warunki gruntowe. A to wszystko w optymalnych kosztach.

Wzmocnienie gruntu

WYBÓR TECHNOLOGII

Podczas wbijania pali prefabrykowanych nie zanieczyszcza się środowiska wodno-gruntowego i nie wydobywa się urobku, który wymaga utylizacji. Grunt jest przemieszczany na boki, a jedynym odpadem jest wysokiej jakości gruz betonowy z rozkutej głowicy, który po skruszeniu jest pełnowartościowym materiałem budowlanym. Czysty plac budowy to również czyste sąsiedztwo budowy oraz ograniczony do minimum ruch technologiczny związany z dostawami sprzętu, materiałów i wykonaniem robót palowych.

Dom jednorodzinny na palach
Fundament domu na palach

Spełnienie marzeń w niskim koszcie

Główne zalety pali prefabrykowanych to:

Wzmocnienie fundamentów i podłoża pod dom jednorodzinny palami prefabrykowanymi

Błąd

Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.