Pale prefabrykowane

Misją portalu jest rozwój technologii żelbetonowych pali prefabrykowanych, najbardziej niezawodnej, transparentnej, powszechnie dostępnej, łatwej w projektowaniu i realizacji technologii posadowienia głębokiego obiektów budowlanych. Na portalu przybliżamy wszystkie niezbędne narzędzia i informacje potrzebne do projektowania pali i stawiania fundamentów z pali prefabrykowanych. Publikujemy informacje pomocne przy planowaniu inwestycji wymagających wykorzystania posadowienia na palach. Poruszamy również ekonomiczne i organizacyjne aspekty stosowania tej technologii. Wyjaśniamy czym utwardzić drogę, podjazd i jak wzmocnić fundamenty krok po kroku. Dostarczamy informacji potrzebnych do postawienia fundamentów pod dom jednorodzinny ale także pod większe inwestycje kubaturowe.

 

Zalety robót fundamentowych

 

Pale prefabrykowane betonowe oraz żelbetonowe to element konstrukcyjny fundamentu budowli, który stabilizuje grunt po budowę i odciąża części nośne obiektu. Jako ich wieloletni producent wiemy doskonale, jak ważnym etapem każdej inwestycji jest etap posadowienia budynku – jest on kluczowy dla dalszych prac oraz stabilności wznoszonego obiektu. W wersji standardowej produkowane przez nas żelbetonowe i betonowe podpory prefabrykowane składają się z głowicy, długiego trzony oraz podstawy, którą osadza się w gruncie dla wzmocnienia całej konstrukcji. Stosuje się je m.in. w przypadku, kiedy konstrukcja powstaje na niestabilnym terenie oraz wszędzie tam, gdzie inwestorzy chcą uniknąć wykonywania głębokich wykopów.

 

Dzięki posadowieniu palowemu redukujemy zagrożenie związane z sąsiedztwem innych budynków oraz możemy uniknąć pracochłonnych i skomplikowanych prac odwodnieniowych czy związanych z zapobieganiu występowaniu osuwisk. Wzmocniony betonowymi lub żelbetonowymi palami obiekt jest więc bardziej stabilny i odporny na przemieszczanie się ziemi. Cieszą się dużym uznaniem kierowników placów budowy także przez wzgląd na to, że pozwalają utrzymać porządek na budowie. Robotom palowym, takim jak wbijanie, nie towarzyszy powstawanie urobku, który może stwarzać zagrożenie dla środowiska, a żelbetonowe konstrukcje powstają z kompozytów o obojętnym działaniu na okoliczną przyrodę.

 

Poza tym, wbijanie konstrukcji w grunt nie nastręcza ekipom budowlanym większych problemów - wbijanie przebiegają sprawnie, co pozwala na szybkie wznowienie dalszych prac następujących po posadowieniu budynku i dochowanie terminów realizacji kolejnych etapów inwestycji.