Posadowienie hali o przeznaczeniu magazynowym lub produkcyjnym jest złożonym przedsięwzięciem. Sam obiekt cechuje się prostą konstrukcją i schematem statycznym. Jednak przy budowie hali należy uwzględnić wiele czynników związanych z terenem, na którym ma być postawiona.
Budowa hali przemysłowej bądź magazynu jest projektem inwestycyjnym. Teren pod taką inwestycję musi znajdować się w dobrej lokalizacji pod kątem logistycznym. Z dobrym dojazdem, ale nie w centrum miasta. A działka musi być na tyle duża aby bez problemu zorganizować przyszłe prace. Często takie inwestycje wykonuje się w strefie ekonomicznej.
Prace budowlane prowadzone w sąsiedztwie innych budynków wymagają dodatkowej analizy i oodpowiedniego zaplanowania robót. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie technologii pali prefabrykowanych. Wbijanie pali w bezpośrednim sąsiedztwie budynków przebiega bezproblemowo w sąsiedztwie obiektów bardzo ciężkich (mosty, wiadukty, obiekty przemysłowe) lub/i posadowionych na palach. Również bezproblemowo przebiega palowanie w bezpośrednim sąsiedztwie budynków posadowionych na wzmocnionym podłożu – ograniczeniem może być zastosowanie do wzmocnienia podłoża pod budynkiem kolumn betonowych o małych średnicach.
Palowanie w sąsiedztwie budynków wymaga:
Preferowanie w przypadku palowania w sąsiedztwie budynków jest:
Dobre rezultaty w ograniczaniu oddziaływania drgań daje podwiercanie pali wbijanych przez sztywne warstwy gruntów lub wykonanie między terenem robót palowych i chronionym budynkiem przekopu z rozluźnieniem gruntu. Ograniczenie hałasu uzyskuje się przez zastosowanie cichych młotów lub tymczasowych ekranów akustycznych.
Niewątpliwą zaletą palowania z wykorzystaniem pali prefabrykowanych w sąsiedztwie użytkowanych budynków jest możliwość skrócenia czasu realizacji robót palowych do minimum, a tym samym ograniczenie w czasie uciążliwości związanych z palowaniem.
Pale prefabrykowane to dobre rozwiązanie dla posadowienia hali przemysłowej czy magazynu na podmokłym terenie. Ich zalety to: