Inwestorzy szukają atrakcyjnych miejsc pod swoją inwestycję. Mieszkania z pięknym widokiem mogą być nawet kilkukrotnie droższe, co przynosi większy zysk z inwestycji. Jednak malownicze działki często wiążą się z grząskim i podmokłym terenem, a budowa fundamentów na grząskim gruncie wiąże się z wykonaniem dodatkowych prac. Stabilizacja gruntu to podstawa. Zastosowanie pali prefabrykowanych pozwala na wzmocnienie gruntu w szybkim czasie, przy niskim koszcie i z zachowaniem czystego placu budowy. Jest to dobre rozwiązanie dla bezpiecznego posadowienia fundamentów budynku mieszkalnego. Jak to działa? Podpowiadamy
Podmokły teren może być nawet dziesięciokrotnie tańszy niż działki budowlane! Inwestuj z głową
Zbadaj warunki gruntowo-wodne. Zwróć uwagę na:
Budowa budynku mieszkalnego jest projektem inwestycyjnym. Na wzrost atrakcyjności mieszkań wpływa ich lokalizacja, infrastruktura, malowniczy widok i oczywiście cena. Niestety piękny widok idzie w parze z wyższą ceną działki. Jak połączyć potrzeby z możliwościami finansowymi? Jest rozwiązanie. Działki w malowniczych miejscach usytuowane są często na podmokłych terenach. Inwestor zyskuje zachwycający widok w dobrej cenie.
Znacznie niższa cena działek na podmokłym terenie kusi. Jednak woda na działce może podnieść koszt budowy, co wpłynie na wysokość zysku. Solidne posadowienie fundamentów jest tu kluczowe. Dlatego warto zastosować alternatywne metody konstrukcyjne. Przy inwestycji liczy się czas, prostota technologii i niska uciążliwość. Rozwiązanie stanowią pale prefabrykowane. Ta technologia daje możliwość pełnego dostosowania do projektu konstrukcyjnego i układu fundamentów. Pale mogą być gotowe do przenoszenia obciążeń bez względu na warunki gruntowe. Inżynierowie doceniają łatwość i natychmiastowość w kontroli nośności pali, a inwestorzy optymalne koszty.
Roboty palowe mają wiele zalet. Podczas wbijania pali prefabrykowanych nie zanieczyszcza się środowiska wodno-gruntowego i nie wydobywa się urobku, który wymaga utylizacji. Grunt jest przemieszczany na boki, a jedynym odpadem jest wysokiej jakości gruz betonowy z rozkutej głowicy pala, który po skruszeniu jest pełnowartościowym materiałem budowlanym, który można za darmo użyć na kolejnych etapach budowy. Czysty plac budowy to również czyste sąsiedztwo budowy oraz ograniczony do minimum ruch technologiczny związany z dostawami sprzętu, materiałów i wykonaniem robót palowych. Przy zaletach warto wspomnieć o krótkim czasie oczekiwania na materiał i wykonanie prac.
Pale prefabrykowane to dobre rozwiązanie dla posadowienia budynku mieszkalnego na podmokłym i grząskim gruncie. Ich zalety to: