Czysty plac budowy
Czysty plac budowy - czy to możliwe?
Huk, hałas, pył, brud, jeżdżące tam i z powrotem ciężarówki z materiałami budowlanymi i żwirem, cała masa zbrojeń i gruzu, a do tego ekipa robotników… Zapewne to pierwsze skojarzenia wielu z nas, gdy pomyślimy o placu budowy. Jednak czy rzeczywistość musi tak wyglądać? Niezupełnie!
Początek prac
Plac budowy to jeden wielki, żywy organizm, w którym prace wielu podwykonawców wzajemnie się przenikają. Dlatego też ogólny rozgardiasz podczas prowadzenia robót, jest czymś na porządku dziennym.
Dzieje się tak praktycznie od samego początku budowy, kiedy na plac zwożone są przeróżne materiały.
Różnice
Doskonałym przykładem technologii mogącej przyczynić się do dbania o plac budowy są pale prefabrykowane. Dlaczego? Ponieważ na budowę, prosto z fabryki przyjeżdża gotowy żelbetowy prefabrykat, który następnie jest bezpośrednio wbijany w grunt. Zabieg taki nazywamy metodą przemieszczeniową. Polega ona na tym, że podczas wbijania pala grunt przemieszcza się ku dołowi i na boki. Dzięki temu nie generuje dodatkowego urobku w postaci betonu i gruntu, które zmieszane ze sobą wypływają na powierzchnię platformy.
To częsty skutek uboczny palowania.
Brak urobku ma niebagatelne znaczenie dla prac prowadzonych w dużych miejscowościach lub terenach zabudowanych. Właśnie tam czystość placu budowy, a także przylegającego do niego terenu jest niezwykle istotna. I to zarówno dla Inwestora, jak i okolicznych mieszkańców.
Warto również wspomnieć, że brak urobku powoduje brak dodatkowych robót na budowie, a co za tym idzie brak dodatkowych kosztów, które często w negatywny sposób wpływają na realizację pozostałych prac. Co oczywiste, brak urobku pozwala na kontynuowanie reszty prac fundamentowych praktycznie od momentu wbicia pala, co bezpośrednio wpływa na zarówno harmonogram, jak i ogólne koszty budowy.
Zastosowanie pali wbijanych nie tylko wprowadza porządek, ale zwiększa również poziom estetyki. To z kolei może być dobrze postrzegane przez inwestorów z zagranicy, którzy poza estetyką cenią sobie także jakość i pewność wykonania prac.
Zadowolenie inwestora
Zapomnij o niepotrzebnym fedrunku! Pale wbijane stoją w opozycji do tradycyjnych technik wierconych – dzięki ich zastosowaniu unikamy powstawania urobku, a co za tym idzie plac budowy pozostaje czysty zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu palowania. Należy zaznaczyć, że poza względami estetycznymi ma to również znaczenie dla bezpieczeństwa pracy ludzi i maszyn.
Spraw, aby plac budowy był bardziej sterylny niż mieszkanie Perfekcyjnej Pani Domu! Dzięki temu nie tylko poprawisz efektywność organizacji robót, ale również wywołasz uśmiech zadowolenia na twarzy Inwestora.