Krótki czas realizacji
 

Obecnie przy planowaniu realizacji budowlanych zwraca się na takie czynniki jak energooszczęność, ekologiczność, gwarancję jakości oraz krótki czas realizacji. Ceni się te firmy, które potrafią wykonać prace sprawnie, w dobrej cenie oraz przy zachowaniu aspektów eko.Czas jest czynnikiem, który ma ogromne znaczenie przy budżetowaniu inwestycji. Dłuższy czas realizacji to wyższe koszty inwestycji: czas pracy pracowników, najem maszyn budowlanych, mniejsza ilość zrealizowanych zamówień. Możliwość realizacji w krótszym czasie, pozwala na zaoferowanie swoich usług w niższym budżecie, a to wprost Dlatego przy planowaniu ważny jest dobór odpowiednich technologii, które mogą przyczynić się do skrócenia czasu realizacji.

Czas

Jeśli posiadasz już wszystkie pozwolenia na budowę, grunt tylko czeka żeby wjechały maszyny - to możesz zaczynać prace. Fundamenty to podstawa. Istnieje kilka metod ich przygotowania. Ale jak postawić je sprawnie w mieszcząc się w budżecie?

Szybkie działanie

Zapewne chwycisz za telefon i zaczniesz dzwonić... w wielu przypadkach - szczególnie przy tradycyjnych metodach - usłyszysz długi czas oczekiwania. Albo na sprzęt albo na transport. Przekonasz się, że wykonawcy mają poprostu napięte harmonogramy i nie są w stanie wcisnąć nawet najmniejszej budowy. Dlatego kluczowa jest świadomość czego szukać. Kontaktując się w sprawie palowania - dostępność czasowa na pewno cię usatysfakcjonuje.

Dlaczego pale prefabrykowane?

Właśnie ze względu na czas realizacji w Polsce coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie żelbetowych pali prefabrykowanych. Rozwiązanie to umożliwia budowę wszelkiego rodzaju konstrukcji w nawet najbardziej skomplikowanych warunkach gruntowych. W Centrum Pali może powstać nawet 3000 mb pali dziennie, a do ich produkcji rocznie wykorzystuje się 100 tys. ton kruszywa. Fabryka przygotowana jest do realizacji każdego zamówienia, zgodnie ze specyfikacją i indywidualnymi wymaganiami klienta. Magazynuje 600 ton stali, co umożliwia wyprodukowanie 42 km zbrojeń. Dzięki specjalnemu systemowi ogrzewania produkcja odbywa się nawet wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz spada do -30 stopni Celsjusza.

Zadowolenie inwestora

Pale prefabrykowane to dobre rozwiązanie. Ich zalety to:

  • możliwość pełnego dostosowania do projektu konstrukcyjnego,
  • gotowość do przenoszenia obciążeń bez względu na warunki gruntowe,
  • łatwość kontroli nośności,
  • optymalne koszty,
  • krótki czas realizacji,
  • szybszy postęp prac,
  • "czysty" plac budowy,
  • stosunkowo mało sprzętu na terenie budowy,
  • niezależność od warunków pogodowych,
  • wysoka jakość w niskiej cenie.