Formularz wyszukiwania

Posadowienie budynku mieszkalnego

ABC zastosowania i korzyści

Strona główna » Abc » Posadowienie budynku mieszkalnego

Atrakcyjny teren pod inwestycję, lecz słaby grunt

posadowienie budynku na grząskim gruncie - pale prefabrykowane

Bardzo atrakcyjny teren, lecz słaby grunt

Budowa budynku mieszkalnego jest projektem inwestycyjnym. Na wzrost atrakcyjności mieszkań wpływa ich lokalizacja, infrastruktura, malowniczy widok i oczywiście cena. Niestety piękny widok idzie w parze z wyższą ceną działki. Jak połączyć potrzeby z możliwościami finansowymi? Jest rozwiązanie. Działki w malowniczych miejscach usytuowane są często na podmokłych terenach. Inwestor zyskuje zachwycający widok w dobrej cenie.

Wybór technologii

Znacznie niższa cena działek na podmokłym terenie kusi. Jednak woda na działce może podnieść koszt budowy, co wpłynie na wysokość zysku. Dlatego warto zastosować alternatywne metody konstrukcyjne. Przy inwestycji liczy się czas, prostota technologii i niska uciążliwość. Rozwiązanie stanowią pale prefabrykowane. Ta technologia daje możliwość pełnego dostosowania do projektu. Pale mogą być gotowe do przenoszenia obciążeń bez względu na warunki gruntowe. Inżynierowie doceniają łatwość w kontroli nośności, a inwestorzy optymalne koszty.

posadowienie budynku na grząskim gruncie - pale prefabrykowane
posadowienie budynku na grząskim gruncie - pale prefabrykowane

opis technologii i jej zalet w tym przypadku

Podczas wbijania pali prefabrykowanych nie zanieczyszcza się środowiska wodno-gruntowego i nie wydobywa się urobku, który wymaga utylizacji. Grunt jest przemieszczany na boki, a jedynym odpadem jest wysokiej jakości gruz betonowy z rozkutej głowicy, który po skruszeniu jest pełnowartościowym materiałem budowlanym. Czysty plac budowy to również czyste sąsiedztwo budowy oraz ograniczony do minimum ruch technologiczny związany z dostawami sprzętu, materiałów i wykonaniem robót palowych.

Zadowolenie inwestora

Główne zalety pali prefabrykowanych to:

Alt