Zalety pali prefabrykowanych 

Coraz większą popularnością wśród osób prywatnych i deweloperów cieszą się pale prefabrykowane. Co jest niezwykłego w tej technologii, że tak chętnie sięgają po nie inwestorzy na całym świecie? Dowiecie się Państwo tego na naszym portalu, serdecznie zapraszamy do lektury!

 

Fundamenty pod wszelkiego typu konstrukcje inżynierskie

Pale prefabrykowane to wyjątkowe rozwiązanie technologiczne stosowane przy stawianiu fundamentów, znacznie usprawniające budowę dowolnego obiektu. Powstają one w zakładzie produkcyjnym i są od razu gotowe do użycia w każdych warunkach terenowych. Wytwarza się je z poddanych specjalnej obróbce materiałów, które mogą przenieść na grunt obciążenia pionowe, poziome oraz momenty zginające, w tym przede wszystkim żelbetu, ale również drewna i stali. Wyjątkową zaletą pali prefabrykowanych jest to, że nie muszą czekać do uzyskania pełnej nośności kilkunastu dni, jak to ma w przypadku fundamentów wylewanych. Słupy, zanim trafią na plac budowy, dojrzewają w magazynach i przechodzą rygorystyczne kontrole jakości.

Pale prefabrykowane – sprawdzona technologia

Dlaczego warto wykorzystać tę metodę przy stawianiu fundamentów? Wśród jej zalet warto wymienić:

  • Szybkość montażu - słupy wbijane są w grunt za pomocą kafarów, nie muszą odczekiwać na wyschnięcie;
  • Wysoką jakość – elementy przechodzą restrykcyjne kontrole obciążeniowe zarówno przed wbiciem w ziemię, jak i po zakończeniu tego procesu;
  • Brak przestojów w budowie;
  • Wszechstronność - sprawdzają się przy budowie różnorodnych obiektów, w tym tych stojących w pobliżu wody, z kondygnacjami podziemnymi, a także na działkach o trudnych warunkach terenowych i w bliskim sąsiedztwie innych budynków;
  • Czysty plac budowy.


Dla domu i przemysłu - dowiedzcie się wszystkiego z nami!

Chcielibyście Państwo dowiedzieć się czegoś więcej na temat technologii żelbetowych pali prefabrykowanych? Na naszym portalu prezentujemy wszelkie informacje techniczne, nowinki branżowe, piszemy o tym, gdzie można je zastosować oraz na czym skupić się przy wyborze. Zalety tej technologii są dostrzegane zarówno przez inwestorów budowlanych, jak i osoby prywatne. Nie wierzycie Państwo? Przekonajcie się sami! Na działce nad jeziorem Barlineckim firma Aarsleff wykonała fundament z pali prefabrykowanych pod dom jednorodzinny. Poszczególne etapy realizacji inwestycji obejrzycie Państwo na załączonym poniżej krótkim filmie.