Zastosowanie pali prefabrykowanych pod zabudowę wielorodzinną

Wszystko zaczyna się od fundamentów

Jedno z najczęstszych marzeń, do których przyznają się dorośli ludzie, to budowa domu dla swojej rodziny. Marzymy o pięknym domu zaprojektowanym i wykończonym w naszym guście. Marzymy o pięknym widoku, który karmiłby nasze oczy po przebudzeniu czy podczas relaksu w ogrodzie. Wizualizując ten piękny widok jedni widzą góry inni las, spora grupa ludzi marzy o domu nad jeziorem. Wyobrażają sobie światło zachodzącego słońca odbite w tafli wody, piją herbatę, odpoczywają.

Marzą.

Niestety, dla wielu osób marzenia o domu na przykład nad jeziorem pozostają marzeniami, gdyż lęk przed budową domu na działce w pobliżu wody skutecznie ich zniechęca.

Zupełnie niesłusznie, mamy dla Państwa dobrą informację!

Zbadaj warunki gruntowo-wodne, zwróć uwagę na:

 • układ, rodzaj i parametry warstw gruntu,
 • słabe przewarstwienia gruntu też na znacznej głębokości,
 • poziom wody gruntowej względem spodu fundamentu,
 • napięte zwierciadło wody gruntowej.

 

Wysoki poziom wód gruntowych może wpłynąć na:

 • duże trudności z wykonaniem fundamentów pod dom jednorodzinny,
 • osiadanie budynku skutkujące pękaniem sufitów i ścian.

Rozwiązanie problemu.

Mamy rozwiązanie, dzięki któremu  dom który chcecie zbudować, będzie miał solidnie fundamenty najwyższej jakości! Jeśli chcecie poznać technologię, która pozwoli Wam spełnić swoje marzenia, czytajcie dalej.

Zacznijmy od początku, zacznijmy od fundamentów.

Posadawianie domu na żelbetowych palach prefabrykowanych to rozwiązanie które w krajach Europy zachodniej stosowane jest powszechnie od wielu lat. Prym wiedzie Wielka Brytania, gdzie pale prefabrykowane kupić można już nawet przez internet. W Polsce z roku na rok przybywa realizacji z zastosowaniem prefabrykowanych pali żelbetowych. Coraz więcej architektów i inżynierów poleca to rozwiązanie jako najlepszy wybór przy posadawianiu obiektu na działce o gruncie słabonośnym. Rośnie też ilość zadowolonych klientów, którzy dzięki palom zyskali pewność, że ich dom ma naprawdę solidne fundamenty. Posadowienie obiektów mieszkalnych na palach prefabrykowanych staje się argumentem, który przyciąga klientów do inwestycji. Czym zatem są pale prefabrykowane? Gdzie tkwi ich sekret? Czy mogą być zastosowane wszędzie?

Solidne fundamenty na trudnym gruncie.

Pale prefabrykowane żelbetowe to technologia głębokiego fundamentowania. Dzięki palom prefabrykowanym posadowimy konstrukcję w warstwie nośnej gruntu, którą dzięki obliczeniom wskazał projektant fundamentów. Właśnie dzięki takim działaniom, możemy stosować tę technologię w każdych warunkach gruntowych. Instalacja pali prefabrykowanych to proces jaki zaliczyć możemy do szybkich i czystych technologicznie. Co oznacza, że technologia jest czysta? Instalując pale prefabrykowane nie produkujemy urobku gruntu, plac budowy pozostaje czysty. Co to oznacza dla inwestora? Oznacza to oszczędności, gdyż pomijamy koszt wywozu a czasem nawet  udokumentowanej utylizacji zbędnego urobku gruntu. Podczas ciągłej cyfrowej obserwacji procesu instalacji na Twojej działce monitorować będziemy poziom i jakość posadowienia, tak aby mieć pewność, że fundamenty będą trwałe. Żelbetowe pale prefabrykowane wykonane są z najlepszych materiałów, ich jakość potwierdzają certyfikaty i aprobaty. Aby zaprojektować posadowienie obiektu na palach prefabrykowanych skorzystać możecie Państwo z darmowych kalkulatorów dostępnych online. Jednym z nich jest Kalkulator Pali AARSLEFF, lub kalkulator ForGeo.

Oszczędzasz czas i pieniądze, zyskujesz pewność!

Znacznie niższa cena działek na podmokłym terenie kusi klientów. Jednak woda na działce może podnieść koszt budowy fundamentów. Nachodzą pytania czym utwardzić teren i jak postawić fundament pod dom. Warto zastosować alternatywne metody konstrukcyjne. Przy budowie domu liczy się czas, prostota technologii i niska uciążliwość. Idealnym rozwiązaniem są więc pale prefabrykowane. Ta technologia daje możliwość pełnego dostosowania do projektu. Pale są gotowe do przenoszenia obciążeń bez względu na warunki gruntowe. A to wszystko w optymalnych kosztach. Każdy obiekt posadawiany na palach prefabrykowanych jest rozwiązaniem indywidualnie dobieranym pod zastałe warunki. Koszty ogólne projektu, materiału i kompleksowej usługi instalacji pali w gruncie, jakie ponosi inwestor decydując się na tę technologie są konkurencyjne z kosztami tradycyjnych metod fundamentowania. Należy jednak pamiętać że tradycyjne metody fundamentowania nie dają takiej pewności i gwarancji posadowienia w odpowiedniej warstwie nośnej.

Dbasz o środowisko? Wybierz pale prefabrykowane!

Podczas wbijania pali prefabrykowanych nie zanieczyszcza się środowiska wodno-gruntowego i nie wydobywa się urobku, który wymaga utylizacji. Grunt jest przemieszczany na boki, a jedynym odpadem jest wysokiej jakości gruz betonowy z rozkutej głowicy, który po skruszeniu jest pełnowartościowym materiałem budowlanym. Czysty plac budowy to również czyste sąsiedztwo budowy oraz ograniczony do minimum ruch technologiczny związany z dostawami sprzętu, materiałów i wykonaniem robót palowych.

Główne zalety pali prefabrykowanych to:

 • możliwość pełnego dostosowania do projektu,
 • gotowość do przenoszenia obciążeń bez względu na warunki gruntowe,
 • łatwość w kontroli nośności,
 • optymalne koszty,
 • krótki czas realizacji,
 • szybszy postęp prac,
 • "czysty" plac budowy,
 • stosunkowo mało sprzętu na terenie budowy,
 • niezależność od warunków pogodowych.

Pale prefabrykowane to idealne rozwiązanie na dobre fundamenty domu, niezależnie od warunków gruntowych!